Chirurg stomatolog w Choczewie

Zdrowe zęby i dziąsła mają ogromne znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia oraz komfortu życia. Chirurg stomatolog w Choczewie zagwarantuje Ci wsparcie w tych kwestiach i pomoże przeciwdziałać wielu problemom zębowym. Do jego zadań należy rozpoznawanie schorzeń jamy ustnej, leczenie operacyjne jamy ustnej i okolic przyległych oraz profilaktyka.

To właśnie lekarz stomatolog przeprowadza zabiegi ekstrakcji zęba oraz wszczepiania czy rekonstrukcji kości szczęki. Oprócz tego zajmuje się diagnostyką radiologiczną, endodoncją, implantoprotetyką czy chirurgicznym leczeniem takich problemów jak: choroby przyzębia i dziąseł. Jego praca ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej pacjentów oraz zapewnieniu im pełnej sprawności żucia.

Znaczenie specjalizacji chirurga stomatologa

Rozwój nauki i technologii medycyny stomatologicznej wywołuje ciągłe zmiany w zakresie kompetencji, jakimi posługują się stomatolodzy. Przez zjawisko to coraz częściej na rynku pojawiają się lekarze, którzy podejmują decyzję o rozpoczęciu dalszego kształcenia i zdobyciu specjalizacji. Specjalizacja w chirurgii stomatologicznej ma na celu poszerzenie umiejętności zawodowych, a przede wszystkim zwiększenie precyzji, skuteczności oraz sprawnego postępowania terapeutycznego i diagnostycznego.

Zawód chirurga stomatologa nieustannie podlega procesowi unowocześniania, co jest wynikiem szybkiego rozwoju technologii. Dzięki innowacjom wprowadzanym do codziennej pracy lekarza, zabiegi stają się mniej inwazyjne, istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań oraz pozwalają one na efektywne leczenie schorzeń jamy ustnej.

Wśród nowoczesnych rozwiązań można wymienić między innymi komputerowe planowanie implantacji zębów, stosowanie lasera w chirurgii i możliwość korzystania z wydruków 3D do tworzenia modeli, które ułatwiają precyzyjne planowanie zabiegów chirurgicznych.

Kiedy udać się chirurga stomatologa?

Jedną z sytuacji, w której powinno się zgłosić do chirurga stomatologa jest konieczność usunięcia zęba, w tym ekstrakcja zębów mądrości. Chirurg stomatolog jest również odpowiedzialny za leczenie zaawansowanych stanów zapalnych przyzębia, wymagających interwencji chirurgicznej czy odbudowy oraz regeneracji tkanki kostnej. Takie operacje polegają na wszczepianiu materiałów kostnych pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, które mają na celu stymulowanie wzrostu kości w rejonie ubytku. Pacjenci, którzy utracili jeden lub kilka zębów i chcą je zastąpić na stałe, mogą skonsultować się z chirurgiem stomatologiem w celu wszczepienia implantów.

Chirurg stomatolog specjalizuje się również w usuwaniu nowotworów jamy ustnej, zarówno łagodnych, jak i złośliwych. Usunięcie guza może być konieczne w celu zapewnienia zdrowia pacjenta. Przykłady guzów łagodnych obejmują torbiele, włókniaki czy niektóre zmiany kostne. Guzy złośliwe dotyczą nowotworów jamy ustnej.

Zatem do chirurga stomatologa w Choczewie lub okolicach należy zgłosić się w przypadku potrzeby wykonania bardziej zaawansowanych zabiegów stomatologicznych związanych z chirurgią szczękowo-twarzową. Liczne szkolenia i doświadczenie naszych lekarzy zapewniają kompleksową opiekę naszym pacjentom. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę w naszym gabinecie! W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji!