Protezy ruchome

Protezy ruchome służą do uzupełnienia braków zębowych. Protezy te są elastyczne i zapewniają komfort podczas użytkowania. Mogą być one idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą odzyskać pełną funkcjonalność swojego uzębienia.

Protezy ruchome to uzupełnienia, które nie są przytwierdzone na stałe do kości lub innych zębów, tak jak np. implanty, mosty protetyczne czy korony ceramiczne. Protezy ruchome zębowe są łatwiejsze w montażu i demontażu niż ich stałe odpowiedniki. Wykonane z wysokiej jakości materiałów są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku protez ruchomych kluczowym elementem jest ich dopasowanie do jamy ustnej i rodzaju schorzenia. W naszej pracowni protetycznej stosujemy nowoczesne i zaawansowane technologicznie metody pomiaru i modelowania, aby zapewnić najlepsze dopasowanie protezy do jamy ustnej pacjenta.

Kiedy zdecydować się na protezy ruchome?

Protezy ruchome są wskazane przy licznych brakach zębowych w szczęce górnej czy żuchwie. Są one dobrym wyborem, jeżeli obawiasz się stałych rozwiązań, tj. korony ceramiczne, licówki czy mosty protetyczne i wolisz regularnie kontrolować stan swoich zębów u stomatologa.

Protezy ruchome mogą być swobodnie wyjmowane z jamy ustnej przez pacjenta. Powinno się je zdejmować na noc i nosić w ciągu dnia, aby dziąsła i błona śluzowa mogły odpocząć. Ważne jest także poddawanie protezy zabiegom higienicznym. Jeśli interesują Cię protezy ruchome lub inne rozwiązania w dziedzinie stomatologii estetycznej, skontaktuj się z nami i umów się na wizytę u doświadczonego specjalisty. Zapraszamy!