RTG stomatolog Sasino

RTG u stomatologa w Sasinie to badanie, które pozwala na dokładną diagnozę stanu uzębienia i jamy ustnej. Jest to jedno z najczęściej wykonywanych badań w gabinecie stomatologicznym. Prowadzone jest za pomocą promieniowania rentgenowskiego, które przenika przez tkanki miękkie i wyświetla na ekranie obraz zębów oraz kości.

Badanie RTG u stomatologa jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut. W tym czasie pacjent musi pozostać nieruchomy, a głowa oraz usta są zabezpieczone specjalnym osłonami. Po wykonaniu badania stomatolog analizuje wynik i omawia go z pacjentem.

Nasza specjalistyczna pracownia diagnostyki obrazowej oferuje kompleksowe usługi radiologiczne dla pacjentów w każdym wieku. Wykonujemy zdjęcia zębów w naszym gabinecie stomatologicznym w okolicach Choczewa przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń oraz stosujemy bezpieczne i bezbolesne metody.

Po co wykonuje się badania RTG zębów?

Badanie RTG wykonane u stomatologa pozwala na wykrycie różnego rodzaju chorób i zmian w obrębie zębów, takich jak np. próchnica, zapalenie miazgi czy choroby przyzębia. Dzięki niemu stawiana jest diagnoza oraz planowane są dalsze kroki leczenia. W przypadku ortodoncji, RTG pozwala na dokładne określenie położenia zębów i planowanie leczenia ortodontycznego.

Warto pamiętać, że badanie RTG u stomatologa jest niezbędne w celu zachowania zdrowia jamy ustnej. Regularne wykonywanie tego badania pozwala na wczesne wykrycie chorób i skuteczniejsze leczenie. Skontaktuj się z nami już dziś i umów na wizytę! W naszym gabinecie stomatologicznym możesz liczyć na najwyższą jakość usług oraz doświadczenie specjalistów. Zapraszamy na profesjonalne badania RTG zębów w Sasinie!